10.09.2024 11:23
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

До 1 травня усім тернополянам потрібно укласти новий договір на постачання тепла і гарячої води

Абоненти «Тернопільміськтеплокомуненерго» мають до 1 травня 2020 року обрати один із чотирьох типових договорів на тепло. Якщо співвласники багатоквартирного будинку самостійно не оберуть одну з моделей організації договірних відносин, або не дійдуть згоди з виконавцем про розмір плати за обслуговування внутрішньобудинкових систем, між КП ТМТКЕ та кожним співвласником після 1 травня 2020 буде укладено індивідуальний договір з уточненням, що співвласники оpганізовують самостійно технічне обслуговування внутрішньо будинкових систем теплопостачання.

1 травня 2019 року в повному обсязі введено в дію Закон України від 9 листопада 2017 року «Про житлово-комунальні послуги». Відповідно до нього здійснюватиметься перехід на нові договірні відносини між виконавцями комунальних послуг і споживачами. А ще Кабмін України затвердив постанову №830 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії», яка набрала чинності 4 вересня цього року.

Абоненти «Тернопільміськтеплокомуненерго» можуть укласти з підприємствами-надавачами послуг один із 4 типових договорів. Розберемо кожну модель. Почнемо з індивідуальних.

  • індивідуальний договір квартири, тобто кожен споживач укладає прямі договори з постачальниками послуг ;
  • індивідуальний договір будинку, при якому мешканці будинку вибирають уповноважену особу для взаємодії з постачальниками послуг;
  • колективний договір, при якому мешканці будинку вибирають управителя або керуючу компанію, і вже вони за дорученням співвласників укладають договори з виконавцями комунальних послуг;
  • ОСББ укладає угоду від імені всіх мешканців будинку.

Для укладення договору необхідно зробити наступне:

По-перше, скликати збори співвласників багатоквартирного будинку (порядок проведення регламентується Законом «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (стаття 10). Ініціювати збори можуть троє співвласників (тобто зібралися троє сусідів – і оголосили про їх проведення). Якщо двічі мешканці будинку не збираються, протокол щодо обрання моделі договору можна скласти методом опитування, обійшовши квартири.

По-друге, мешканці мають обрати модель договору про теплопостачання. Рішення про договірні відносини вважаються ухваленими, якщо за них проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50% загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.

По-третє, на зборах треба обрати уповноважену особу (це за умови обрання колективного договору). Ця особа стає своєрідним посередником між підприємством (надавачем послуг) і мешканцями. Далі потрібно оформити протокол зборів співвласників (загальна форма документу затверджена наказом Мінрегіону №203 від 25 серпня 2015 року). Далі з ним треба звернутися до виконавця послуг для укладення угоди (угод – якщо обрали індивідуальну модель відносин). Тут треба акцентувати: навіть якщо обирається індивідуальний типовий договір, треба скликати збори, про які згадано вище, і за це має проголосувати більшість.

Проте це лише роз’яснювальна робота – працівники підприємств-надавачів послуг не мають права організовувати збори замість споживачів, останні мають робити це самі. І в разі, якщо до 1 травня 2020 року співвласники багатоповерхівок не визначаться із типовими договорами, з ними автоматично укладуть індивідуальні (без обслуговування внутрішньобудинкових мереж).

КП “ТМТКЕ”