18.07.2024 20:11
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Деякі тернополяни підгодовують голубів, щоб впіймати їх для використання в їжу

Деякі тернополяни підгодовують голубів на горищах багатоповерхівок, щоб впіймати їх для використання в їжу. Такою інформацією поділився головний інженер ПП “Тернопіль Комсервіс” Володимир Байгер.

– Іноді від мешканців надходять скарги про те, що на технічних поверхах їхніх будинків – антисанітарія, яка виникає через голубів. – розповідає пан Володмир. – Кожного року працівники нашого підприємства закривають технічні поверхи багатоповерхівок металічними решітками, щоб уникнути можливості поселення там птахів. Тим не менше, приміром, нещодавно нашим підприємством було вивезено два КамАЗи голубячого посліду із горища  будинку на вулиці Фабрична, 5. Ситуація виникає через те, що як тільки ми встановлюємо решітки, любителі голубів їх виривають. Хтось просто підгодовує птахів, а інші – для того, щоб відловлювати і використовувати їх в їжу. Я сам впіймав таких людей у будинку на проспекті Злуки, 2 і на тій же Фабричній, 5.

Мешканці будинків, де таке трапляється, здогадуються, хто з їхніх сусідів полюбляє голубятину. Доводиться блокувати покрівлі, щоб “мисливці” не могли туди виходити.

– Один мешканець останнього поверху не вірив мені, що хтось може навмисне виламувати решітки, тому взяв це питання на особистий контроль, – розповідає Володимир Байгер. – Коли ми встановили решітки, він переконався, що через тиждень їхвже не було і сам побачив сліди того, що хтось відловлює голубів.

Тернополяни мають пам’ятати, що неприємностей від сусідства з “посланцями миру”, може бути чимало: постійний шум, забруднення послідом, винищення харчових запасів. Пташиний послід не тільки володіє роз’їдаючим ефектом, в ньому також можуть міститися небезпечні для здоров’я інфекції і бактерії. Не дарма вважається, що немає нічого гіршого для лакофарбового покриття автомобіля, ніж пташиний послід, адже продукти життєдіяльності птахів здатні зіпсувати поверхню до незворотного стану.

Перед тим, як викидати голубам те, що не помістилося в холодильник, згадайте, що вони є переносниками небезпечних інфекцій. Дійсно, птахи можуть переносити у своєму організмі близько ста різних захворювань. І щонайменше десять з хвороб голубів небезпечні для людини. Тому краще уникати такого сусідства і не підгодовувати їх поблизу житла.

Тернопіль житлово-комунальний