15.06.2024 00:54
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Чому Тернопіль «плаває»?

potopЯк ми вже повідомляли, силами ТМШРБП «Міськшляхрембуд»  у Тернополі проводяться роботи з розчищення мережі дощових каналізацій. Впродовж літа були проведені роботи на вулицях Оболоня, Микулинецькій, Татарській, Київській, вул. Руській (дамба Тернопільського ставу), Глибока, Слівенська, Галицька, Збаразька, Проспект Злуки, Коновальця, Бродівська, С. Бандери, транспортна розв’язка Острозького-Живова-Микулинецька, Миру, Дружби, Лучаківського, Н. Світ, 15 Квітня, Симоненка, Морозенка, Протасевича. Вартість проведених робіт становить 97,49 тис. грн. Роботи продовжуються, періодично розчищаються усі дощеприймальні решітки в міста проводяться роботи по розчищенню гідроспоруд вул. Коновальця-Галицька.

Однак після дощових ливневих опадів тернополяни все ж потерпають від підтоплень. Проблему можна помітити на різних ділянках міста. Особливо тернополянам дошкуляють підтоплення на примиканні вулиці Карпенка до вулиці Миру, та у районі центру (вулиці Оболоня, Живова-Шашкевича, Білогірська).

  • На вулиці Карпенка проводиться облаштування каналізаційного колектора із дощеприймальними колодязями для відведення поверхневих дощових вод з вулиці Карпенка та прилеглих дворів. Раніше дощеприймальний колодязь на цій ділянці був повністю відсутній, що призводило до підтоплення території у місці примикання вулиці Карпенка до вулиці Миру, – розповідає заступник начальника управління – начальник відділу інженерно-транспортної інфраструктури Андрій Дроздовський. – Після завершення робіт  подібного у цьому місці вже не повинно траплятися. Однак у випадку форсмажорних обставин в вигляді аномальної кількості дощових опадів, водостічна дощеприймальна система Тернополя, у зв’язку з своїми конструктивними особливостями, не може впоратися з такою кількістю води. Тому на деяких ділянках міста спостерігається тимчасове підтоплення, яке ліквідується, наскільки це можливо, комунальними підприємствами.

Стосовно підтоплення біля ТЦ «Орнава» та в районі вулиць Оболоня, Живова-Шашкевича, Білогірська, то дана проблема виникає тут через переповнення центрального колектора, який зараз є підтопленим на 2/3 діаметру річкою Серет. Для відновлення належної роботи даної дощеприймальної системи потрібно понизити рівень р. Серет на що необхідні значні кошти. У зв’язку з замуленням русла ріки, рівень води піднявся, і тому не може прийняти при дощових ливневих опадах велику кількість води. До слова, по вул. Оболоня  до кінця 2014 році планується здійснити капремонт із встановленням більшої кількості  дощеприймальних решіток. Це дасть можливість зменшити небезпеку підтоплення житлових будівель на даній вулиці.

 

Зважаючи на нестабільні погодні умови, та те, що синоптики передбачають велику кількість дощових ливневих опадів, комунальники перебувають у повній готовності щодо вжиття можливих заходів. А саме, не очікуючи завершення дощу, у точки міста, де зазвичай скупчуються дощові води, спрямовуються мобільні групи та спецтехніка для усунення підтоплень.

Фото з відкритих джерел в інтернеті

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР