Сьогодні Тернопіль – одне із п’яти міст України, де місцеві жителі мають змогу користуватися послугами централізованого постачання гарячої води. Таку послугу ще отримують мешканці Харкова, Львова, Києва та Хмельницького. Проте, через дії уряду, місто скоро може залишитися без гарячої води.
«Сьогодні існує загроза, що «Нафтогаз» за квітень може виставити рахунки підприємству КП «Тернопільміськтеплокомуненерго», яке надає послуги централізованого постачання гарячої води, у 2-2,5 рази більші. Якщо підприємство не зможе розрахуватися із боргом, то існують ризики примусового припинення постачання газу нашому підприємству, – розповідає заступник міського голови Владислав Стемковський. – Сьогодні ми маємо чимало попереджень від «Нафтогазу», проте ми продовжуємо подавати гарячу воду».
Директор комунального підприємства «Тернопільміськтеплокомуненерго» Андрій Чумак розповідає, що нещодавно керівництво «Нафтогазу» висунуло підприємству ультимативні вимоги щодо повного розрахунку за спожитий газ та підписання додаткових угод до договору на постачання природного газу на умовах, які є нереальними для виконання і призведуть до подальшого банкрутства підприємства.
Борг «Тернопільміськтеплокомуненерго» сьогодні становить понад 50 мільйонів гривень. Ця заборгованість спричинена рядом факторів, зокрема тим, що у квітні 2015 року змінився тариф на теплопостачання для КП «Тернопільміськтеплокомуненерго», а для населення тарифи за послуги підвищилися лише в середині травня. Ускладнило ситуацію також суттєве зростання вартості електроенергії впродовж останнього року. Також самі тернополяни мають борг перед «Тернопільміськтеплокомуненерго» на суму у понад 32 мільйони гривень.
Підприємство у 2015 році скоротило чимало працівників, проте це не допомогло вирішити проблему. Сьогодні знов існують ризики виникнення заборгованості по зарплаті працівникам, адже усі кошти підприємства одразу вилучаються як оплата за газ та електроенергію.
Припинення роботи підприємства приведе до багатьох проблем, зокрема, почнуть руйнуватися мережі гарячого водопостачання. Окрім того, якщо тернополяни грітимуть воду на плитах та у бойлерах, то електромережі будинків можуть не витримати такого навантаження.