20.04.2024 09:42
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Абоненти із індивідуальним опаленням у січні отримали нарахування в оновленому форматі

З першого грудня 2021 року був  впроваджений порядок розподілу між співвласниками багатоквартирного будинку  обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, що передбачає повний облік теплової енергії, що потрапляє у багатоквартирний будинок.

Як ми вже інформували, порядок такого розподілу визначено статтею 10 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та – Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, що затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 28.12.2018 № 315

Теплова енергія розподіляється відтепер між всіма співвласниками багатоквартирного будинку та включає у себе опалення житлових приміщень,  опалення місць загального користування (МЗК) та теплову енергія для забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи опалення (ФСоп) та ГВП ( ФСгв)

Відповідно до законодавства обсяг теплової енергії, витраченої на опалення місць загального користування, а також на функціонування внутрішньобудинкової системи опалення та функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання розподіляється також на власників приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання.

Тобто споживачам, які відключили помешкання від системи централізованого опалення, нараховується частка плати за обсяг теплової енергії, що витрачена на опалення МЗК,  на функціонування внутрішньо-будинкових  систем опалення та гарячої води. Додатково нараховується плата за тепловіддачу від транзитних трубопроводів.  За основу при нарахуванні для абонентів автономного опалення беруться діаметри транзитних стояків, їхня кількість та довжина. Якщо ж стояки «відрізані», то при наданні відповідного акту у Службу збуту теплової енергії (вул. Князя Острозького, 43), абоненту можуть бути проведені перерахунки, але нарахування за опалення місць загального користування та за функціонування системи будуть здійснюватися.

Нарахування  за гарячу воду у помешканнях, де лічильники опломбовано (споживачі користуються бойлерами, мають індивідуальне тощо) також здійснюються відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, що затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 28.12.2018 № 315. Це нарахування не за споживання гарячої води, а за функціонування системи гарячого водопостачання у будинку, яке розподіляється пропорційно на усіх співвласників відповідно до площі багатоквартирного будинку.  Циркуляція гарячої води у будинку передбачає тепловіддачу, тобто стояки гарячого водопостачання частково обігрівають приміщення і оплату за це мають здійснювати усі співвласники.

Якщо у місцях загального користування приладів обігріву немає або вони не функціонують, то мешканцям слід звернутися до балансоутримувача для відновлення їхньої роботи.

З приводу нарахувань за конкретними адресами усі роз’яснення можна отримати у Службі збуту теплової енергії (ел. 050-710-1578, 095-710-1578, 066-340-1579 )

Нагадуємо, що споживачі можуть обрати тип договірих відносин з виконавцями послуг з постачання теплової енергії та гарячої. З договорами, які були оприлюднені 31 жовтня 2021 року на сайті КП «Тернопільміськтеплокомуненерго», можна ознайомитися за посиланнями:

Типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії

Типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання гарячої води

КП ТМТКЕ