Про це сказав заступник директора Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Віктор Токаренко 7 жовтня під час засідання Громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
«Ми відпрацювали основні напрямки за якими в майбутньому йтиме розвиток житлово-комунального господарства. Насамперед, нам потрібно на законодавчому рівні врегулювати права, обов’язки та відповідальність співвласників багатоквартирних житлових будинків та рівні механізмів управління багатоквартирним житловим будинком. Також, потрібно відпрацювати правила гри між монополістами у сфері водопостачання, теплопостачання, водовідведення та сфері поводження з побутовими відходами», – сказав він.
За його словами, на сьогодні вже здійснено певні ключові зміни в законодавстві. Так у 2015 році були прийняті Закони України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про внесення змін до деяких Законів України у сфері комунальних послуг» та «Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії».
У Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про житлово-комунальні послуги», який визначає основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями та споживачами, їх права та обов’язки.
Своєї черги чекають також проекти законів «Про внесення змін до Закону України «Про питну воду та питне водопостачання», щодо врегулювання відносин, пов’язаних з виробництвом, транспортуванням та постачанням питної води, відведенням, транспортуванням та очищенням стічних вод, «Про внесення змін до Закону України «Про теплопостачання» щодо передачі повноважень на встановлення тарифів та ліцензування господарської діяльності з виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з побутовими відходами».
«Мінрегіон працює над рядом підзаконних актів, які мають виправити всі протиріччя та неузгодженості в законодавчій сфері, щоб ці закони були прийняті», – зазначив Віктор Токаренко.