22.11.2024 18:07
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Побачити нарахування від ТОДПІ тернополяни зможуть на eps.te.ua

podatok1Тим, хто забарився із сплатою податку на нерухомість, буде нараховано штраф – 10-20% від його суми.

– З 1 липня 2016 року власники нерухомості з надлишковою площею мали сплатити податок за «зайві метри» за 2015 рік. Повідомлення про суму податку надсилалися споживачам ТОДПІ поштою. Та не всі отримали ці листи і для декого може стати неприємним сюрпризом інформація про штраф за несплату податку, – розповідає директор ПП «Укрспецінформ» Михайло Шидлівський. –  Для уникнення такої ситуації та з метою інформування мешканців нашого міста суми нарахованих платежів були під’єднані до «Особистого кабінету» (www.eps.te.ua) з призначенням «Податкова». Усім власникам, у чиїй квитанції даний рядок присутній та є нарахування, потрібно терміново з документами на нерухомість, якою вони володіють, звернутися у ТОДПІ або зателефонувати за номерами телефону 434630, 0688586073, 521227, 434639, 434646, 434610, 434634 для уточнення суми платежу.
Нагадуємо, щоб зайти в «Особистий кабінет» і перевірити, чи є нарахування на нерухомість, необхідно скористатися посиланням, що видрукуване на квитанції, яка була отримана платником у відділенні банку чи «Укрпошти» при здійсненні платежів (https:\\www.eps.te.ua\ternopil\account\view\індивідуальний код (набір символів)). Отримати коди можна також в обслуговуючому підприємстві або у голови ОСББ, а також у ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг), який знаходиться у Тернополі на вулиці Князя Острозького, 6.

– Взяти код і скористатися ним варто і тим, хто не сплачуватиме податок за нерухомість. Для зручності споживачів на сайті eps.te.ua. розроблена система для онлайн-подачі показників усіх комунальних послуг, а саме – електропостачання, газ, вода, тепло, квартплата. Подаючи показники про використання вищезазначених послуг, користувач отримує єдину квитанцію, у якій зазначено також і суму за вивіз твердих побутових відходів, інтернет, кабельне телебачення, домофон тощо. Для передачі показників необхідно заповнити відповідні поля в графі “Останній показник” на сайті www.eps.te.ua, – зазначає Михайло Шидлівський.

Хто не сплачуватиме податок на нерухомість?

Є пільгова категорія населення, яка взагалі не буде сплачувати податок на нерухомість. До цієї категорії відноситься житло, яке належить дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям – інвалідам, які виховуються одинокими матерями тощо. Також не обкладатимуться податком не нерухомість дитячі садки, храми і комунальні приміщення.

Довідка

1 липня 2016 року розпочався відлік 60 днів, протягом яких українці мали сплатити податок на нерухомість за 2015 рік. 60-денний термін завершився 28 серпня 2016 року, після чого тим, хто забарився, буде нарахована штрафна санкція – 10% від суми податку, а якщо термін перевищить 30 днів – то всі 20%.

Необхідність сплати податку стосується, як і громадян України, так і іноземців, які мають у власності нерухомість в Україні.

Оподатковується як житлова нерухомість (квартира, будинок), так і нежитлова нерухомість (гаражі, майстерні, господарські будівлі – сараї, хліви, літні кухні, вбиральні, погреби тощо).

Наприклад, якщо у фізичної особи у власності є будинок та погреб, податок сплачується з обох об’єктів: з будинку – за ставкою, встановленою місцевою радою для житлової нерухомості; погребу – за ставкою для нежитлової нерухомості.

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР