23.07.2024 03:34
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

732 млн доларів США отримала Україна від Світового банку на реалізацію інфраструктурних проектів у ЖКГ

worldМінрегіон спільно з Світовим банком реалізує низку інвестиційних проектів, спрямованих на розвиток міської інфраструктури та підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України, на загальну суму у 732 млн доларів США.

На реалізацію проекту «Розвиток міської інфраструктури – 2» спрямовано 350 млн доларів США (300 млн за рахунок коштів позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку та 50 млн за рахунок коштів Фонду чистих технологій). Термін реалізації проекту – 6 років (2014-2020)

Цей проект складається із декількох субпроектів у сфері водопостачання, водовідведення та пілотного проекту з поводження з твердими побутовими відходами на 11 комунальних підприємствах 9 міст: Києва, Харкова, Кіровограда, Житомира, Краматорська, Коломиї, Тернополя, Черкас та Івано-Франківська.

На реалізацію ще одного інфраструктурного проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» Україна отримала фінансування від Міжнародного банку реконструкції та розвитку у розмірі 382 млн. доларів США в рамках Угоди про позику № 8387-UA (332 млн. доларів США) та Угоди про позику Фонду чистих технологій № TF016327 (50 млн. доларів США). Термін його реалізації також складає 6 років.

Бенефіциарами коштів визначені підприємства з централізованого теплопостачання з Вінниці, Дніпропетровська, Кам’янець-Подільського, Миколаєва, Харкова, Херсона та Чернігова, а також з Дніпродзержинська, Кіровограда, Коростеня, Прилук, Тернополя та Чугуєва.

Надані кошти спрямовуються на реконструкцію мереж із заміною на попередньо ізольовані труби; котелень та центральних теплових пунктів; будівництво котелень на альтернативних видах палива; установку індивідуальних теплових пунктів та приладів обліку, а також виготовлення проектно-кошторисної документації, технічний нагляд, надання інших консультативних  послуг.

Довідка

За рахунок коштів Світового банку вже реалізований проект «Розвиток міської інфраструктури». Цей проект запроваджувався протягом 2008-2015 років на комунальних підприємствах з водопостачання та водовідведення 14 міст України: Черкас, Дрогобича, Калуша, Кам’янець-Подільського, Харкова, Коломиї, Нової Каховки, Слов’янська, Борисполя, Новоград-Волинського, Кременчука, Чернігова, Івано-Франківська та Одеси. На його реалізацію було спрямовано 140 млн доларів США. 

Станом на 30 червня поточного року повністю завершені основні роботи у всіх 14 містах учасниках проекту «Розвиток міської інфраструктури».Реконструйовано та збудовано 450 насосних станцій. З 2009 року замінено та прокладено близько 56 км мереж водопостачання та водовідведення. Середній показник економії електроенергії на комунальних підприємствах-учасниках проекту становить близько 34% (при передбаченому показнику на рівні 15%) або 50,6 млн. кВт/год в рік.

Частина зобов’язань по реалізації цього проекту продовжена до 31 жовтня поточного року.

www.minregion.gov.ua