25.04.2024 14:50
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Фахівці КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” взяли участь у навчаннях у рамках проекту KeepWarm

У рамках проекту KeepWarm відбулося навчання з фінансових та організаційно-управлінських питань для теплопостачальних підприємств

23-25 квітня у м. Київ відбулися четвертий та п’ятий навчальні семінари для представників  теплокомуненерго в рамках проекту “Покращення ефективності систем централізованого теплопостачання в Центральній та Східній Європі”, або KeepWarm, який фінансується програмою ЄС Горизонт 2020.

Системи централізованого теплопостачання українських міст стоять перед важливими викликами підвищення енергоефективності і надійності роботи, а також зменшення негативного впливу на довкілля за рахунок переходу на відновлювані джерела енергії та дотримання екологічних стандартів.

Учасники навчальних семінарів обговорили сучасний фінансовий стан теплопостачальних підприємств та перспективи його покращення, а також інструменти державної політики, які б могли створити додаткові стимули для скорочення споживання природного газу та підвищення енергоефективності.

Крім того, учасники навчального семінару дізналися про очікувані зміни в механізмах тарифоутворення та можливості залучення фінансів на проекти модернізації систем теплопостачання.

“З огляду на потребу в значній модернізації потужностей систем теплопостачання і зростаючу кількість інвестиційних проектів, теплопостачальні підприємства приділяють все більше увагу розвитку навиків власних фахівців щодо підготовки бізнес-планів, бізнес-моделей та фінансового аналізу”, – відзначив директор ТОВ КТ-Енергія, Кирило Томляк.  Одним з основних пріоритетів проекту  KeepWarm всебічне сприяння навчанню персоналу компаній з централізованого теплопостачання, з метою якісної підготовки та реалізації проектів з підвищення енергоефективності в таких компаніях»

Віталій Грубенюк, головний інженер КПТМ «Тернопільміськтеплокомуненерго»: “Наше підприємство реалізує низку масштабних проектів з реконструкції власних потужностей, в тому числі встановлення індивідуальних теплових пунктів, заміна мереж теплопостачання та пальників(на котлах) з низькими викидами СО та NOx, будівництво котлів на альтернативних видів палива.  Для ефективного управління проектами для нас вкрай важливим є розвиток нашої управлінської команди та підвищення кваліфікації фахівців з питань управлінського менеджменту.  Тому ми активно беремо участь в тренінгах, що організовує проект KeepWarm’’

Ірина Дівінська, начальник служби приєднання та розвитку, КП БМР «Білоцерківтепломережа»: «Інформація, отримання під час тренінгів в рамках проекту KeepWarm стане у великій нагоді для нашої компанії з огляду на активну підготовку проекту модернізації потужностей нашого підприємства у співпраці з NEFCO”

Ольга Казновська, начальник виробничо-технічного відділу, КП «Південно-Західні тепломережі», м. Хмельницький: Під час тренингу ми отримали актуальну та корисну інформацію щодо змін та новел в частині тарифоутворення. Це особливо важливо для нас, адже саме в цій царині в Україні відбуваються значні зміни

Олександр Лисак, провідний інженер служби реалізації інвестиційних проектів, КП «Житомиртеплокомуненерго»: «Отримані під час тренінгів знання та навики з розробки бізнес-планів, побудови фінансових моделей, планування інвестиційної діяльності дозволять нам більш ефективно розробляти та реалізовувати проекти з модернізації нашого підприємства»

Метою проекту KeepWarm є пришвидшення економічно ефективних інвестицій у модернізацію систем централізованого теплопостачання в Центральній та Східній Європі, а також скорочення викидів парникових газів завдяки покращенню роботи систем та підтримки переходу на відновлювані енергоресурси.

Проект буде найбільш активно реалізуватися у семи країнах: Австрія, Хорватія, Чеська республіка, Латвія, Сербія, Словенія та Україна. Координатором проекту є GIZ. В Україні у проекті, що реалізується за підтримки Держенергоефективності, беруть участь теплопостачальні підприємства міст Житомир, Хмельницький, Тернопіль та Біла Церква. ТОВ “КТ-Енергія” є партнером проекту в Україні.