17.04.2024 01:24
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Рятувальники нагадують про правила пожежної безпеки під час опалювального сезону

Минає жовтень. Температура повітря стає дедалі нижчою. Стовпчики термометрів в ночі вже ледь сягають 2-3 градусів за Цельсієм. Дедалі більше людей вмикають електрообігрівачі, розпалюють печі. Проте, останні, здатні дарувати не тільки тепло. Як свідчить статистика, щороку з початком опалювального сезону зростає й кількість пожеж, пов’язаних з порушенням правил пожежної безпеки під час використання електрообігрівачів та опалювальних печей, їхню несправність, через короткі замикання, внаслідок перевантаження електромереж тощо. Відтак гинуть люди, завдаються значні матеріальні збитки. В середньому під час опалювального сезону пожежно-рятувальними підрозділами щодоби ліквідовується до чотирьох таких пожеж.

Підготовка печей, котлів і димоходів, обігрівальних приладів до безпечної роботи залежить безпосередньо від мешканців будинків. Особливого занепокоєння викликають люди похилого віку, самотні пенсіонери, інваліди та неблагополучні родини. Саме у їх помешканнях пожежі стаються найчастіше, адже утримання такого виду опалення в належному стані дуже клопітка справа, що вимагає багато пильності та сил.

Щоб не сталося лиха, потрібно пам’ятати – у разі користування пічним опаленням необхідно перед початком, а також протягом усього опалювального сезону очищати димоходи та печі від сажі, щоб не виникло її займання. Також слід очищати від сажі та різноманітного бруду: опалювальні печі періодичної дії на твердому та рідкому паливі – не рідше одного разу на три місяці, а кухонні плити – щомісяця; біля кожної печі перед отвором на горючій підлозі прибити металевий лист розміром не менше 50 на 70 см; заштукатурити та побілити усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали; золу й шлак заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.

Під час експлуатації пічного опалення забороняється: залишати запалені печі, без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям; користуватися печами й осередками вогню, які мають тріщини; розміщати паливо й інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором; зберігати не погашені вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці; сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали; застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі речовини, топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цієї мети; використовувати для паління дрова, довжина яких перевищує розміри пальника; здійснювати паління печей з відкритими дверцятами пальника; використовувати вентиляційні та газові канали в якості димоходів; прокладати димоходи опалювальних печей поверхнею горючих основ; здійснювати паління печей під час проведення у приміщеннях масових заходів; закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо; зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу; використовувати для димових труб азбестоцементні й металеві труби, влаштовувати глиноплетені та дерев’яні димоходи.

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у  Тернопільській області закликає громадян підвищити свою увагу щодо дотримання правил пожежної безпеки під час експлуатації печей, користування обігрівальними приладами, при користуванні вогнем, аби не допустити нещасних випадків у своїй домівці.

Бережіть життя своє та близьких, суворо дотримуйтесь правил пожежної безпеки! Пам’ятайте, що ці правила – прості та легкі. А от їх невиконання може призвести до трагічних наслідків. Життя всім дається лише один раз.

ternopil.dsns.gov.ua