19.04.2024 18:09
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

У середу, 5 квітня, в управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській міській раді під головуванням заступника міського голови Владислава Стемковського. Участь у нараді взяли члени комісії та начальник відділу технічного нагляду Тернопільської міської ради Олег Вітик, начальник управління муніципальної поліції Ігор Максимів, завідувач Тернопільського міського відділу ДУ „Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України” Анатолій Поліщук та інші.

Пляжі поблизу Тернопільського ставу підготують до купального сезону

Під час заходу присутні обговорили ряд актуальних питань. Зокрема йшлося про щорічне обстеження водолазним підрозділом аварійно-рятувальної служби та очищення від сторонніх предметів перед початком купального сезону дна акваторії Тернопільського ставу, відведеного для купання людей. Владислав Стемковський зазначив, що замовнику необхідно отримати паспорт пляжу з наступними документами: паспорт підводної частини акваторії пляжу, акт водолазного обстеження дна акваторії пляжу, карта виміру глибин дна акваторії пляжу, акт про усунення перешкод з дна акваторії пляжу.

– Залишається відкритим питання щодо відпочинку на воді людей у  небезпечній акваторії  в районі ставу по вул. Білецькій (т. зв. «Ближній» пляж) де дно містить ями, які є небезпечними для відпочиваючих. Визначення та облаштування місць масового відпочинку на воді є запорукою запобігання загибелі людей на них. Зараз обговорюються технічні заходи, які можна впровадити для безпеки «Ближнього», – наголосив заступник міського голови Владислав Стемковський. – Також управлінню надзвичайних ситуацій спільно з Тернопільською міською рятувально-водолазною станцією дане доручення провести обстеження дна акваторії Тернопільського ставу в районі вул. Білецької. Планується організувати спостереження за акваторією «Ближнього» пляжу рятувального поста та забезпечити зв’язок з підрозділами екстреної медичної допомоги та аварійно-рятувальними службами.

Члени комісії у результаті обговорень прийняли рішення підготувати водний об’єкт  до проведення заходів, уточнити межі зони відповідальності рятувального поста, забезпечити роботу рятувальних постів, оснащення рятувальними засобами, виставити буї помаранчевого або червоного кольору в межах 50 м від берега до глибини 1,5-1,75 м у зоні купання людей, позначити буями або чорними кулями в акваторії водного об’єкта місця, небезпечні для життя та здоров’я людей, відповідно до карти виміру глибин акваторії пляжу у поперечному профілі та установити на території водного об’єкта на видних місцях інформаційні матеріали щодо заходів безпеки на воді, способів надання допомоги потерпілому та саморятування. Також було прийняте рішення розробити схеми під’їзних шляхів та спусків на воду рятувальних засобів з установленням відповідних покажчиків (табличок) „ДЛЯ АВАРІЙНО-РЯТУВАЛЬНИХ СЛУЖБ”.

Особливу небезпеку становлять пожежі в екосистемах, спричинені підпалами сухої трави

Другим пунктом на порядку денному було посилення пожежної безпеки об’єктів  у весняно-літній пожежо-небезпечний період 2017 року.

Заступник начальник Тернопільського міського  відділу УДСНС України у Тернопільській області Володимир Солотвінський  повідомив, що в м.Тернополі протягом  І-го кварталу 2017 року виникло 55 пожеж, проти 51 за аналогічний період минулого року. Та особливо небезпечними на сьогодні є підпали трави, які спостерігаються навесні на території всієї області.

– Щорічно в весняно-літній період ускладнюється стан пожежної обстановки в місті Тернополі. В цей період виникає біля 55 % пожеж від їх загальної річної кількості з них 15 % це пожежі в екосистемах. Підпали сухої рослинності шкодять атмосфері, ґрунту, траві, кущам, тваринам, птахам, плазунам, комахам та усьому живому мікросвіту і можуть призвести до розповсюдження пожежі з дуже небезпечними наслідками, – зазначив Володимир Солотвінський.

Владислав Стемковський наголосив, що вогонь не тільки завдає матеріальних збитків, а й створює реальну загрозу життю та здоров’ю людей. Існує великий ризик перекидання полум’я на будівлі, споруди, припаркований автотранспорт. Виходячи з вище викладеного, з метою стабілізації ситуації з пожежами та недопущення травмування і загибелі людей на них, керівникам підприємств, установ, організацій та виконавчих органів ради слід активізувати роботу по виконанню комплексу заходів, направлених на покращення протипожежного стану об’єктів зі зниженням ймовірного ризику загибелі та травмування людей на пожежах, зауважив фахівець.

Цьогорічна активність кліщів здивувала – вони прокинулися значно раніше

Зазвичай кліщі активізуються у травні-червні, а також у вересні. Однак цього року фахівці відзначили, що  після періоду зимової сплячки кліщі проявили активність дещо швидше, аніж звичайно. Це викликало доцільність термінового проведення протикліщевих заходів на території міста.

Владислав Стемковський наголосив, що  заходи необхідно проводити не лише у паркових зонах м. Тернополя, але й, передусім, звернути увагу на шкільні та дошкільні навчальні заклади.

– Управлінню освіти і науки дане доручення забезпечити виконання заходів щодо усунення умов існування кліщів на територіях дитячих дошкільних закладів та  загальноосвітніх шкіл і систематично проводити впорядкування територій (проріджування дерев та кущів, скошення низькорослої рослинності) впродовж терміну з квітня по жовтень Після прогулянок  дітей  на свіжому повітрі відповідальні особи мають проводити огляди одягу та відкритих частин тіла на наявність іксодових кліщів, щоб виключити можливість інфікування кліщами, – зазначив Владислав Стемковський.

За словами завідувача Тернопільського міського відділу ДУ „Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України” Анатолія Поліщука, фахівці досліджують  місця масово відпочинку людей у парках та скверах. Якщо справді кількість виявлених кліщів є великою, проводяться заходи із їх знищення хімічними засобами. Про їх проведення та час завжди повідомляється населення оголошеннями. Після проведення таких скроплень, людям не варто відвідувати парк впродовж чотирьох годин. Після того, як навчальні заклади укладуть договори з відповідними службами на проведення протикліщових заходів, вони також мають проінформувати щодо часу здійснення хімічної обробки території ДНЗ чи школи.

Управління житлово-комунального господасртва, благоустою та екології ТМР