26.09.2022 12:28
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Із 1 січня 2022 року тисяча літрів води вартуватиме 36 гривень 70 копійок

На офіційному сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) опубліковано Постанову № 2845 “Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення КП «Тернопільводоканал», ухвалену 22 грудня на відкритому засіданні Нацкомісії. Таким чином із 1 січня наступного року один кубометр (1000 літрів) води для споживачів підприємства вартуватиме 36 гривень 70 копійок.

Потреба в коригуванні тарифів назрівала ще зі серпня, коли вартість електроенергії для підприємств, в т.ч. і водопровідно-каналізаційної галузі, почала стрімко зростати. Якщо на початку літа вона не дотягувала до 3 гривень за кіловат-годину, то наприкінці осені вже перевищувала 5 гривень. Тим часом для надання цілодобових послуг з водопостачання та водовідведення “Тернопільводоканал” щодня витрачає понад 300 000 гривень, адже практично усе устаткування — на артезіанських свердловинах, звідки видобуваємо воду, водопровідних та каналізаційних станціях тощо — потребує електроживлення.

На вартість електроенергії у тарифах припадає 40 відсотків від їх загальної суми. Між тим, Нацкомісія у нових тарифах заклала середню планову ціну електроенергії на 2022 рік, попри те, що суттєво зрости вона може ще в першому кварталі.

Не передбачають нові тарифи й підвищення заробітної плати для працівників водоканалів, хоча, згідно з Законом України про Державний бюджет, зростають і мінімальний розмір зарплатні, і прожитковий мінімум для українців.

Однак, не зважаючи на ці моменти, робимо все від нас залежне, аби цілодобово забезпечувати споживачів водою та справною каналізаційною системою, виконувати, інші, взяті на себе зобов’язання. Своєю чергою сподіваємось на своєчасну оплату послуг, а також рекомендуємо за отримані в грудні розрахуватися ще до кінця цього року.

www.vodokanal.te.ua