01.10.2022 11:58
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

У Чистий Четвер в Тернополі провели екологічну акцію

Сьогодні, у Чистий Четвер, за ініціативи міського голови в Тернополі на вулиці Руській була проведена акція під назвою «Екологічне відродження вулиці Руської». Як розповів начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Олег Соколовський, в рамках акції було проведено висадження двадцяти чотирьох дерев породи «Катальпа» на вулиці Руській.

  • Буквально сьогодні завершився капітальний ремонт ділянки тротуару на вулиці Руській поблизу Церкви Воздвиження Чесного Хреста  (Надставної церкви), у рамках якого було замінено асфальтобетонне покриття на більш екологічне – із бруківки. Фактично цим ремонтом ми поставили крапку на асфальті на вулиці Руській. Це ще один внесок в розвиток екології нашого міста, адже бруківка не плавиться і не виділяє токсичні випари, як асфальт, також швидко вбирає дощові води після опадів, це екологічно чистий матеріал тощо.  Але сьогодні мова про інше: ми повністю ліквідували понад два десятки пеньків дерев (каштанів та лип), які відмерли або сягнули вікової межі. Замість них на вулиці Руській було висаджено восьми  та дев’ятирічні  катальпи, адже Тернопіль – це місто з підвищеною вологістю, – пояснює Олег Соколовський. – Крім того, що це красиве міське дерево, воно дає хороший затінок та зменшує вологість  завдяки своїй великій листковій площі. Заміна дерев проводиться відповідно до «Концепції озеленення міста Тернопіль» винятково за «екологічні кошти», тобто кошти місцевого фонду охорони навколишнього середовища.

Як розповів Олег Соколовський, до акції з заміни дерев готувалися заздалегідь: спочатку на вулиці Руській було проведене викорчовування пеньків, впорядкування старих посадкових місць, перемощення  бруківки та облаштування нових поребриків. До слова, такі акції заплановано провести і на інших вулицях, то ж незабаром комунальники приступлять до екологічного відродження вулиці Йосипа Сліпого та бульвару  імені Тараса  Шевченка.

Тернопіль житлово-комунальний