09.02.2023 04:11
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

У Тернополі презентували інтерактивну карту прибирання міста

sokУ Тернополі запрацював інноваційний проект – інтерактивна карта прибирання Тернополя karta.te.ua, на якій нанесено інформацію про відповідальних осіб та організації, що відповідають за прибирання на різних ділянках міста.

Інтерактивна карта базується на даних детальної карти прибирання міста, яка була виготовлена напередодні на доручення міського голови Сергія Надала.

Презентували карту першого березня у приміщенні сесійної зали Тернопільської міської ради. Як зауважив начальник відділу благоустрою та екології управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Олег Соколовський, цього ж дня стартував двомісячник благоустрою у Тернополі, відтак представлення даної карти є на часі.

  • Місто – живий організм, який постійно змінюється, відповідно, і карта буде змінюватися, – каже фахівець. – Однак основна ґрунтовна робота вже виконана: ми чітко бачимо, що в Тернополі немаєkarta «нічийних» територій. Отже хтось має здійснювати прибирання, а хто саме – можна дізнатися за допомогою карти. Різними кольорами на карті позначені території медичних та освітніх закладів, а також понад тисячі будинків та прибудинкових територій, які обслуговують приватні підприємства. Частину житлового сектору складають ОСББ, які мають впорядковувати свої та прилеглі території, в той час, як підприємства чи заклади торгівлі (суб’єкти господарювання) мають здійснювати прибирання своїх та прилеглих територій. Зокрема, відповідно до «Правил благоустрою м. Тернополя» від 19.05.2011р. № 6/8/20 передбачено, що підприємці зобов’язані прибирати прилеглу територію по периметру споруд (кіоски, намети, лотки, тощо) на віддалі 15 м, встановити урни для сміття, розмістити інформаційні таблички із зазначенням власника, розпорядку роботи,.  Зелені зони та придорожні тротуари біля проїжджих частин мають прибирати працівники ТОВ «Теркомуналсервіс». Прибирання зупинок громадського транспорту та прилеглі до них території – балансоутримувачі зупинок, дані яких вказані на інформаційних стендах, – пояснює фахівець.

Міський голова Сергій Надал зазначив, що завдяки даному сервісу тернополяни будуть знати, до кого звертатися щодо неналежного прибирання території.

  • Якщо ж відповідальні не дотримуватимуться правил прибирання, то тернополяни можуть звертатися у міську раду за телефоном 15-80. Ми будемо реагувати та впливати на дотримання порядку у місті, – зауважив Сергій Надал.

На інтерактивній карті прибирання Тернополя відповідальну організацію чи особу за прибирання територій можна знайти у рубриці «Вулиці», обравши відповідну вулицю та номер будинку. З правої сторони відобразиться кнопка «Прибирання», яка містить інформацію про площу прибирання, відповідальну особу та контактний номер телефону. Також є інша можливість побачити межі територій прибирання приватними підприємствами, перейшовши на відповідну рубрику «ЖКГ» на цьому ж сайті.

  • Розробка такої інтерактивної карти – це об’ємна робота, адже у місті є понад п’ять тисяч будинків, відбуваються постійні зміни, наприклад, реєструються нові ОСББ, тому карта буде оновлюватися постійно, – каже начальник управління стратегічного розвитку міста Юрій Дейнека. – Відзначу, що серед іншого, на карті також можна знайти інформацію про видані у 2015 році містобудівні умови та обмеження, інформацію про депутатів, які були обрані у певному окрузі, а також найближчим часом буде нанесено перелік об’єктів, які будуть відремонтовані у 2016 році.

Нагадаємо, у Тернополі вже функціонує онлайн-карта ремонтів доріг, будинків, садочків, шкіл та інших об’єктів соціального та інфраструктурного призначення. Також діє активна карта незаконних споруд, де тернополяни можуть ознайомитись із усіма торговими павільйонами та кіосками, які встановлені без відповідних дозвільних документів та підлягають демонтажу.

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР