29.09.2022 23:08
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

У Тернополі на вул. Київській, 7 тривають роботи з комплексної термомодернізації багатоквартирного житлового будинку

18 серпня міський голова Сергій Надал оглянув виконання комплексу робіт із термомодернізації багатоквартирного житлового будинку на вул. Київській, 7.

Роботи тут виконуються за Програмою підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» державної установи «Фонд енергоефективності» за пакетом заходів «Б» (комплексний). У рамках проєкту заплановано виконати гідравлічне балансування системи шляхом встановлення автоматичних (балансувальних) клапанів та провести комплекс робіт з теплоізоляції.

«З 2021 року у Тернополі надається фінансова підтримка ОСББ на виконання робіт із термомодернізації будинку за програмою «Енергодім», що реалізовується Фондом енергоефективності. Відповідно до умов програми, роботи з утеплення житлових будинків виконуються на умовах співфінансування, де 70% вартості робіт оплачує Фонд, 10% виділяється з бюджету Тернопільської громади, а всього 20% – сплачують мешканці будинку. Важливо, що попри воєнний стан, Фонд енергоефективності гарантує фінансування таких проєктів у цьому році, – розповідає Сергій Надал. – ОСББ на вул. Київській, 7 є, власне, одним із учасників даного проєкту, після реалізації якого мешканці будинку вже незабаром відчують суттєву економію, адже знизиться енергоспоживання та зменшаться рахунки за комунальні послуги, а також покращиться зовнішній вигляд та технічний стан будинку і підвищиться комфорт та умови проживання. А це є особливо важливо сьогодні, коли за прогнозами експертів, опалювальний сезон 2022 очікується бути дуже складним».

Нагадаємо, впродовж 2015-2020 років у Тернополі діяла програма термомодернізації будинків на умовах співфінансування 70/30. Програма передбачала можливість ремонту даху, утеплення фасаду, заміни освітлення, вікон загального користування тощо. За цей період понад 60 тернопільських будинків скористались даною програмою.

А уже з 2021 року у Тернополі надається фінансова підтримка ОСББ на виконання робіт із термомодернізації за формулою 70/20/10, тож відтепер мешканці будинку сплачують лише 20 % вартості робіт.

Минулоріч такою можливістю скористалося та отрималои фінансову підтримку тернопільське ОСББ «Центральне -23» за адресою вул. І. Франка, 23, де уже виконано роботи із заміни вікон та дверей на енергоощадні, а наразі тривають роботи з теплоізоляції огороджувальних конструкцій будинку. Передбачено також виконання робіт з модернізації системи освітлення.

У 2022 році роботи з термомодернізації будинку виконуються на вул. Київській, 7, а незабаром розпочнуться й на вул. Вільховій, 2. Кошти на виконання цих робіт уже виділені з бюджету Тернопільської громади.

Консультації щодо Програми енергомодернізації можна отримати в секторі енергоефективності управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології (м. Тернопіль, вул. Миколи Коперника, 1/209, тел: 525833).