15.08.2022 21:52
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

У найближчий час КП “Тернопільводоканал” відремонтує півтора десятка колонок-качалок

Усі 62 колонки-качалки (60 з них перебувають на балансі КП “Тернопільводоканал”), що є в різних мікрорайонах Тернополя, не тільки позапланово обстежено, а й задокументовано, скільки натискань важеля потрібно, аби потекла вода, якого ремонту потребують ті чи інші тощо. Створено також фото- й відеокаталог альтернативних джерел водозабезпечення.

Власне, на слові “альтернативних” варто зупинитися детальніше. “Наразі “Тернопільводоканал” забезпечує цілодобове водопостачання й водовідведення, і, сподіваємся, так буде до повної Перемоги над окупантами, — наголошує директор підприємства Володимир Кузьма. — Позаяк позапланове обстеження висвітлювали місцеві ЗМІ, у деяких споживачів виникли побоювання, що найближчим часом слід очікувати перебоїв з водою. Хочу запевнити, що вони безпідставні. Просто наша країна воює, і є речі, про які краще подбати заздалегідь”.

“Як ми повідомляли раніше, справними є 41 колонка-качалка. Під час обстеження з’ясували, що кілька трубчастих колодязів (на вулицях За Рудкою, 39, Бережанська, 55, Львівська, 9, Монастириського, 3, Новий Світ, 13, Тернопільська, 34, Мазепи, 5-7) не підлягають ремонту — там або зникла вода в свердловинах, або дуже суттєві пошкодження, — каже начальник відділу водопровідно-каналізаційних мереж Ганна Загородна. — Також варто наголосити на тому, що якщо свердловини глибокі (а на Сонячному й Східному масивах глибина деяких з них сягає 70-80 метрів), набирання води потребує значних фізичних зусиль. Якщо в колонках з неглибокими свердловинами достатньо 10-15 натискань на важіль, то з глибокими може знадобитися й 50-100. Особливо — якщо ними не користуються регулярно. Власне, через це у людей може скластися враження, що колонка несправна, як це було на вулиці Корольова, 10. Можемо хіба порекомендувати мешканцям найближчих до таких колонок будинків час від часу “прокачувати” їх”.

За результатами позапланового огляду водоканалівці запланували відремонтувати близько 16-ти колонок-качалок у найближчий час. До ремонтних робіт приступили відразу після завершення обстеження. У квітні заплановано провести його повторно.

www.vodokanal.te.ua