22.11.2024 01:38
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Тернопіль відвідали фахівці від НЕФКО

teploУ Тернополі з робочим візитом побували фахівці від НЕФКО у рамках реалізації проекту Демо-Україна.

  Вчора, 10 вересня, в КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» відбулося обговорення  реалізації у Тернополі проекту, запропонованого КП «Тернопільміськтеплокомуненерго». Фахівці іноземної делегації відзначили, що заявки до участі у проекті подавали й інші українські міста, однак з-поміж них обрали саме Тернопіль, оскільки від нас надійшов найцікавіший проект. Відтак, наше місто стане першим  Україні, де впровадять інноваційний проект, з переобладнання газової котельні на спалювання біопалива.

Як розповів координатор проекту  Томмі Персон, зараз на завершальній стадії формування бізнес-плану, після чого відбудуться тендерні закупівлі, а впродовж неопалювального сезону 2016 року розпочнуться безпосередні роботи із впровадження проекту.

Заступник директора КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Богдан Миськів, який брав безпосередню участь у роботі над проектом, зазначив:

– Проект, запропонований “Тернопільміськтеплокомуненерго”, включає встановлення індивідуальних теплових пунктів у всіх  житлових будинках та громадських спорудах, які підключені до газової котельні по вул. Купчинського, 14. Це дозволить економно постачати теплову енергію відповідно до температури зовнішнього повітря  та виставляти рахунки споживачам на основі показників приладів обліку. В результаті цих заходів можна бути закрити центральний тепловий пункт та впровадити двотрубну систему з підготовкою гарячої води в кожному будинку. Газові котли котельні планується оснастити пальниками для спалювання пелет. Це новий підхід для України і очікується, що він матиме малий термін окупності та великі фінансово-економічні переваги.

За попередньою оцінкою проект призведе до скорочення споживання газу на 86% та підвищення енергоефективності на 15-20% у проектному районі.

Отже, вже наступного року одна із котелень в місті буде модернізована, що дозволить суттєво економити на теплопостачанні у секторі, який вона обслуговує. Крім того, мешканці будинків, які обслуговує вказана котельня, зможуть скористатися цілодобовим постачанням гарячої води. На впровадження інноваційного проекту Уряд Швеції через фонд технічної допомоги виділить 300 тисяч євро грантових коштів, а 15% витрат – місцевий внесок у вигляді будівельних та монтажних робіт ресурсами  КП «ТМТКЕ».

Нагадуємо також, що у Тернополі вже реалізується  проект модернізації системи теплопостачання за підтримки ЄБРР та Фонду Е5Р.

Управління житлово-комунального господартсва, благоустрою та екології ТМР