28.09.2020 18:14
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Тернополянм рекомендують забрати все з відкритих балконів та добре зачинити вікна

За інформацією Українського гідрометцентру до кінця доби 11 березня у Тернопільській області пориви вітру – 25-30 м/с. А це ІІ (помаранчевий) рівень небезпечності. Поради, як діяти, аби не постраждати у разі сильних поривів вітру❗️❗️❗️
?Вікна! Всі вікна в будинку або квартирі при сильних шквальних вітрах повинні бути щільно зачинені. При особливо сильних вітрах (ураганах) можна заклеїти віконні шиби смужками скотчу по діагоналі (буквою Х), це вбереже від осколків, якщо вітер виб’є скло. До речі, саме так заклеювали вікна під час війни при бомбардуваннях.
?Балкони! З незасклених балконів і лоджій слід прибрати абсолютно всі предмети, які можуть при сильному вітрі випасти назовні (горщики, банки, ящики, пляшки і т.п.). Були випадки, коли з кутових засклених балконів злітали старі вікна разом з рамами при ураганах.
?На вулиці! Опинившись на вулиці в шторм слід триматися якомога далі від рекламних щитів (і інших навісних конструкцій), ліній електропередачі, а також дерев. Озирніться навколо, потрібно бути подалі від усього, що може відірватися, зламатися та впасти на голову. Не можна підходити до обірваних проводів і предметів, що розгойдуються на вітрі (дерев), тому що вони можуть впасти.
?Укриття! У разі сильного вітру необхідно сховатися в найближчому будинку (це може бути магазин, бібліотека, торговий центр, під’їзд будинку, кінотеатр) або природному укритті до того часу, коли стихія стихне.
?Великі дерева! Слід особливо уважно стежити за тим, щоб не перебувати під великими деревами, особливо це стосується тополь і не паркувати під ними автотранспорт – це небезпечно. Адже наслідок поривів вітру дерево, чи його гілки можуть впасти, за завдати шкоди. Особливо небезпечними є старі, трухляві та одиноко стоячі дерева.
?Вдома! Вдома краще перебувати подалі від вікон. Не слід користуватися ліфтом, бо вітер може пошкодити дроти на вулиці, що призведе до відключення електрики.
? ?У випадку виникнення надзвичайних подій, звертайтесь по допомогу до Служби порятунку, за номером «101».
??Якщо необхідно отримати екстрену медичну допомогу, телефонуйте за номером – «103».

Тернопільська обласна державна адміністрація