03.06.2020 18:59
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Спалювання сухої рослинності та опалого листя є правопорушенням!

З настанням весни розпочалось масове спалювання сухої рослинності та її залишків, опалого листя, стерні, луків, пасовищ. Внаслідок протиправних дій паліїв знищується не лише рослинність, а й ґрунтоутворюючі мікроорганізми, комахи, гнізда птахів, різні види тварин та їх молодняк.

Враховуючи, що пожежами в екосистемах завдається величезна шкода ґрунтам, рослинному та тваринному світу, органічне сміття – листя, бадилля, траву – краще не спалювати, а закомпостувати, забезпечивши ґрунт необхідними поживними речовинами, зробивши його родючішим, а все, що непридатне до вжитку в обійсті потрібно утилізувати у законний спосіб.

Найчастіше випадки паління багать спостерігаються на території приватних домоволодінь. Більшість населення не замислюється над питанням шкоди спалювання рослинних залишків для здоров’я людини та довкілля, хоча вона є надзвичайно небезпечною.

В черговий раз звертаємо увагу, що спалювати опале листя, суху траву та гілля заборонено законом: ст. 27 Закону України «Про рослинний світ», ст. 39 Закону України «Про тваринний світ», ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».

Відповідальність за спалювання залишків рослинності визначається статтею 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення та передбачає штраф від 170 до 1190 грн.

Закликаємо жителів області не допускати спалювання опалого листя та сухої рослинності, оберігати власне здоров’я та здоров’я оточуючих від шкідливого впливу задимленого повітря!

Державна екологічна інспекція у Тернопільській області