18.05.2021 04:00
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Ремонтують тротуар на вулиці Білецькій

Працівники підрядної організації приступили до ремонту тотуару на вулиці Білецькій. Заплановано у рамках ремонту на вулиці Білецькій у Тернополі старе асфальтне покриття на проїжджій частині замінити бруківкою. Про це повідомив начальник управління житлово-комунального господарства, благуострою та екології ТМР Олег Соколовський.

Він зазначив, що запозичили такий досвід у європейських країнах – Чехії, Туреччині,Словаччині, при цьому, така технологія обійдеться місту значно дешевше, аніж асфальтування. Вулиця Білецька стане однією з перших у місті, де реалізують цей проект. Проте, тенденцію планують поширити по всьому Тернополю.

– Хочемо забрати асфальт і перейти на бруківку. По-перше бруківка нам обійдеться дешевше і це буде якісніше і екологічніше. Хочемо спробувати постелити бруківку не лише на тротуарах, але й використаємо її під час ремонту проїжджої частини.

Як ми вже писали, в разі виникнення аварійних ситуацій, бруківку можна розібрати, а після ліквідації аварії – встановити на місце. При цьому місто заощаджує на демонтажі і на покупці нового матеріалу для ремонту розкопки, адже вкладається та ж сама бруківка. Роботи із бруківкою можна здійснювати у таких температурних режимах, коли робота із асфальтом є неможливою. Після здійснення ремонту не потрібно чекати потепління, щоб повторно заасфальтувати розкопку, при цьому після  «латання» асфальтного покриття його вигляд буде безнадійно втрачений. Варто зауважити, що використовуючи дорожню бруківку, є значно ширші можливості щодо вибору підрядної організації, адже виробництво та вкладання асфальту має ряд специфічних вимог.  Немає необхідності застосовувати спеціальну дорожню техніку, адже бруківку можна швидко укласти вручну.

За словами фахівців, перевагами бруківки є не лише технічні характеристики.  Дослідники встановили, що при температурі повітря вище 30 градусів з асфальту починають виділятися шкідливі бензолові з’єднання. Бруківка виготовляється з екологічно чистих матеріалів, при нагріванні яких дорожнє покриття канцерогенних речовин не виділяє. Завдяки своїм якостям матеріал не порушує природний обмін води і повітря в ґрунті, що сприятливо позначається на екологічному стані середовища.

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР