23.01.2022 16:23
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

На позачерговому засіданні КМУ прийнято рішення про підвищення ціни на газ

19 жовтня, на позачерговому засіданні КМУ, прийнято рішення про підвищення ціни на газ для населення до 8550 грн. за тисячу кубів з першого листопада.
Також збільшено видатки на Теплі Кредити на 100 млн на поточний рік, що закриває проекти ОСББ, що вже були подані на фінансування, але на нові грошей не вистачає.
Під час обговоренні не конкретизовано планів збільшення фінансуванні цієї програми у проекті бюджету на 2019-й рік.
Знову змінено правила надання субсидій – послаблено обмеження, введені в травні 2018р, у яких з отримувачів виключалися власники квартир площею понад 120 кв. метрів і будинків понад 200 Кв. м – тепер для призначення буде враховуватися не загальна, а опалювана площа.
Також Постановою пом’якшено умови для субсидіантів в сільській місцевості.

АЕМУ закликає всі міста негайно і пріоритетно зайнятись енергоефективністю будинків – як житлових так і громадських і закласти в місцеві бюджеті відповідні кошти на це на наступний рік.
Оскільки зміни ціни на газ під час опалювального сезону очікувано призведуть до касових розривів – коли ТКЕ будуть постачати тепло за існуючим тарифом, а газ отримувати – за новим, закликаємо всі підприємства ТКЕ розпочати процедуру перерахунку тарифу з врахуванням нової ціни на газ вже сьогодні, щоб мінімізувати наслідки цього запізнілого рішення Уряду.

Association Energy Efficient Cities of Ukraine