14.08.2022 21:29
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Методика пошуку втрат води в житловому багатоквартирному будинку

МЕТОДИКА ПОШУКУ ВТРАТ ВОДИ В ЖИТЛОВОМУ
БАГАТОКВАРТИРНОМУ БУДИНКУ

 

№ п/п Причини небалансу (втрат води) Способи пошуку втрат води та їх усунення

1

Наявність безоблікових врізок, в тому числі тих, що можуть використовуватися на господарські потреби: прибирання сходових кліток, поливання газонів, миття автомобілів Виявлення та усунення безоблікових врізок. У разі потреби в наявності водопровідної врізки для господарських потреб встановлення лічильника та прийняття на абонентський облік в КП “Тернопільводоканал”.

2

Можливий аварійний стан внутрішньобудинкових мереж, витік на мережах, в помешканні споживачів, в тому числі прихований Перевірка стану внутрішньобудинкових мереж, нічний моніторинг споживання води по загальнобудинковому лічильнику в період коли, як звичайно, споживання незначне (з 2:00 до 4:00 години ночі).

3

Відсутність показників лічильників Встановлення абонентів, які не передають показники лічильників, особливо тривалий період часу, проведення обстежень в таких споживачів з одночасним фіксуванням фактичного показника.

4

Подання показників лічильників, що не відповідають фактичним Проведення інформаційно- роз’яснювальної роботи з метою переконання споживачів передавати реальні показники.

5

Неодночасність подання показників лічильників Коригування показників лічильників (приведений показник) на розрахункову дату, останній день місяця.

6

Недооблік за індивідуальними водолічильниками (згідно з технічними паспортами виробників водомірів водолічильники мають допустимі похибки під час вимірювання обсягу спожитої води, а також монтаж значної частини квартирних водомірів у вертикальному розташуванні, що переводить результати вимірювання приладом обліку в нижчий клас точності з більшими похибками) Забезпечення метрологічної повірки лічильників, бажано способом заміни на новий водомір, пошук шляхів перевстановлення лічильників у горизонтальне положення.

7

Втручання в роботу водомірів (використання потужних магнітів, відмотування показників в зворотній бік), і т. д. Проведення порівняльного аналізу споживання води мешканцями будинку з розрахунком на одну особу в добу з середньостатистичним показником по місту на одну особу в добу (згідно інформації по індивідуальних лічильниках). У разі виявлення мешканців, в яких споживання на одну особу в добу становить менше середньостатистичного показника, проводиться перевірка правильності роботи лічильників, наявність пломб, фактів втручання в роботу водомірів та контрольне зняття їх показників, а також звірка щодо кількості фактично проживаючих мешканців до кількості зареєстрованих.