02.12.2021 03:36
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Владислав Стемковський взяв участь у ток-шоу Energy Freedom з Андрієм Куликовим. Відео

Підбиваємо підсумки ток-шоу 18.02 Energy Freedom з Андрієм Куликовим, організованого бізнес-спільнотою Energy Club. В четвер, 18 лютого, учасники ток-шоу продовжили обговорення теми «Централізоване теплозабезпечення українських міст – чи є шанси на виживання теплокомуненерго?», якої вже торкались 28 січня та 4 лютого.
З виступу Владислава Стемковського, заступника міського голови Тернополя з питань діяльності виконавчих органів ради:
«Насправді в нас небагато варіантів для визначення того, в якому напрямку ми будемо рухатись в системах теплозабезпечення. 90% мешканців в населених пунктах міського типу проживають в багатоповерхових будинках. І шість місяців на рік ми повинні забезпечувати їм систему опалення. Насправді в нас варіантів дуже мало. Зрозуміло, що в централізованої системи теплопостачання набагато більше переваг ніж в індивідуальної з точки зору екології диверсифікованих джерел енергії, й питання економіки в тому числі. Але системи централізованого теплопостачання поставлені зовсім в інші умови, ніж системи індивідуального теплопостачання, тому що споживач централізованого теплопостачання має на вході іншу ціну газу та електроенергії, яка може бути в 1,5-2 рази більша, ніж для індивідуального споживача. Інші затрати, інші системи оподаткування – все це призводить до того, що є перекос, економічний дисбаланс.
Нам надзвичайно складно, коли ми бачимо відсутність централізованої системної політики від державних органів відносно централізованих систем. З жахом дивлюсь на популяризацію певних термінів, які не дають нам побудувати нормальні відносини зі споживачами. Коли ми говоримо про житлово-комунальні послуги, для нас повинно бути основне визначення – це рахунок, а не платіжка. Рахунок, в якому є параметри послуги, визначення суті цієї послуги в певних параметрах.
В даній ситуації органи місцевого самоврядування спільно з Асоціацією міст знаходяться у своєму світі зі своїми проблемами. Ми здійснюємо модернізацію централізованого теплопостачання, зменшуємо видатки пов’язані зі споживанням енергоресурсів. І дуже часто ми є посередниками між населенням і підприємствами, які продають енергоносії, тому що послуги на теплову енергію на 85% собівартості є газ, а 7-8% – електроенергія. Тобто ми фактично передаємо гроші від населення до продавців енергоресурсів. Енергоресурси є складова частина будь-якої житлово-комунальної послуги. І наша задача – зменшувати в рахунку одиниці наданих споживачу елементів для того, щоб забезпечити справжню економію.
Проблематика в системах централізованого теплопостачання звичайно велика. Це є єдина насправді модель, по якій ми повинні рухатись. На жаль, реалізація інвестиційних проєктів зараз в містах – це виключно проблема міст».