13.08.2022 18:58
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

Викидаючи продуктові відходи у контейнер, подбайте про належне упакування

tpvНещодавно тернополяни почали зауважувати, що іноді із сміттєвозів на вулиці міста вихлюпується рідина. Оскільки звернень з цього приводу було декілька із різних куточків міста, ми попросили пояснити причину цього явища у представників всіх фірм-перевізників, які надають послугу з вивезення твердих побутових відходів у Тернополі. Як стало зрозуміло, явище носить сезонний характер, а уникнути його допомогло б совісне відношення жителів міста до упакування своїх відходів. Детальніше – далі.

Олег Лемега, керівник ПП «КвартаЛ» пояснив, що такий факт має місце у Тернополі, однак способу уникнути його – немає.

-Діло в тому, що люди викидають харчові відходи у контейнери, які призначені для твердих побутових відходів. Вони  й течуть по місту. Зараз сезон закруток, відтак рідини у відходах значно більше, ніж зазвичай. Якби у нас було прийнято сортувати сміття – такої проблеми б не виникало. За місяць-два все внормується.

Слова Олега Лемеги про те, що явище протікання сміттєвозів має сезонний характер підтвердив також і Василь Орденас, директор ДП “Фірма Альтфатер Тернопіль” :

-Сміттєвози нашого підприємства, які здійснюють вивезення відходів у Тернополі, виготовляються на німецькому виробництві, ними користуються по всій Європі. Однак у багатьох інших країнах здебільшого прийнято сортувати сміття, а не викидати тверді побутові відходи разом із харчовими. Та навіть у європейських містах, де сміттєвози забирають змішані відходи, протікання рідини із сміттєвозів не є рідкістю. Впродовж останніх тижнів люди викидають багато відходів з кавунів та овочів і фруктів, відходів від консервації, недопиті пляшки, молокопродукти тощо, відтак рідина накопичується у сміттєвозах. Часто проблема повторюється, коли машина вивозить відходи із ринків чи з контейнерів неподалік закладів громадського харчування. Навіть із невеликого стихійного ринку на вулиці Чорновола у контейнерах неподалік  щоденно накопичується  чимало продуктових відходів. Принцип роботи сміттєвоза такий: сміття потрапляє у контейнер сміттєвоза (який вміщає 80 контейнерів) і машина пресує його. Рідина збирається у машині і може вихлюпуватися, особливо часто таке трапляється на місцях підйомів чи спусків на дорозі. Випорожнюються всі відходи на звалищі, звідки автівка їде вже порожньою. Інших варіантів вивезення сміття немає – ми мусимо забрати усе, що викинули тернополяни у контейнери. Наголошую – ми вивозимо те, що викинули мешканці Тернополя, ці відходи не привозять нам ані з інших міст, ні з Росії чи Америки.  Можливо, дещо б покращило ситуацію посилене пакування продуктових відходів, а ще – охайність мешканців міста. Часто доводиться чути, що безпосередньо у контейнер виливають борщі чи компоти, не лише створюючи «болото» з сміття, яке потрапляє до сміттєвоза, але й забризкуючи при цьому стіни сміттєкамер.  Ми не вимагаємо сортування, адже розуміємо, що люди мусять викинути кудись своє сміття, але за власною культурою упакування та викидання відходів люди також мали б слідкувати. В свою чергу просимо тернополян з  розумінням відноситися до такого явища, яке ми спостерігаємо щорічно у серпні-вересні (вихлюпування нечистот з сміттєвозів). Стосовно миття відходів, які розтеклися, то залити їх водою означає лише збільшити їхню площу і родовжити час висихання. Крім того, залучання додаткової техніки і виконання робіт із миття доріг у таикх випадках становитиме додаткові затрати, яких у тариф не закладено. Чи готові тернополяни платити за миття дороги, якщо чимало споживачів уникають навіть оплати за послугу з вивезення сміття? Вже найближчими тижнями, коли завершиться сезон овочів, випадки протікання сміттєвозів стануть не такими дошкульними і їх фактично не спостерігатимуть у Тернополі.

-Богдан Гевко, директор ПП «ЕкоТерн» Для цієї пори протікання сміттєвозів є типовим явищем. Причина – великий відсоток овочів і фруктів серед відходів, що потрапляють у контейнери. Якщо назбирується ця «жижа» у контейнері – її виливають у сміттєвоз разом із усіма іншими відходами. А назбирується рідина у контейнері тому, що кожен контейнер для зберігання твердих побутових відходів обладнаний горловиною для зливу рідин. Якщо кришку горловини відкрити, то всі рідкі відходи будуть витікати і постійно накопичуватися у сміттєкамерах та забруднювати тротуари поблизу будинків. Відтак єдине, що можу порадити тернополянам, це уважніше ставитися до пакування продуктових відходів і не виливати рідину безпосередньо у контейнери. Миття доріг після такого явища, як протікання сміттєвоза, не закладено у тарифі. Потрібно просто перечекати цей період і дбати про те, щоб у контейнери потрапляли відходи у належному пакуванні.

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР