У Тернополі триває капітальна реконструкція дамби Тернопільського ставу на вул. Руській. Проектом передбачено проведення капітального ремонту гідротехнічних споруд – шлюзного моста та водонапуску у парк Топільче, а після завершення цих робіт на проїжджій частині буде облаштовуватися асфальтобетонне покриття на посиленій основі.
Як розповідає начальник відділу інженерно-транспортної інфраструктури Андрій Дроздовський, стару бруківку, яку демонтовують з дамби, будуть використовувати при ремонті інших об’єктів.
«Під час проведення реконструкції передбачене розбирання бруківки площею 1078 кв.м. Уся бруківка буде передана на територію підрядної організації для зберігання, одночасно її використовуватимемо для ремонту інших об’єктів. Зокрема, проїжджої частини біля бульвару Шевченка, при влаштуванні пішохідної зони на вул. Академіка Брюкнера, тощо».
Довкола цінності базальтової бруківки, вилученої під час здійснення ремонтів асфальто-бетонного покриття доріг у Тернополі, точилося чимало розмов. Окремі «фахівці» запевняли, що ціна каменю вражаюча і що тернопільська бруківка неабияк цікавить заможних колекціонерів. Та знайти покупця на бруківку, демонтовану під час ремонту вулиці Збаразької та інших не вдалося навіть після оголошення аукціону. Це переконливо свідчить про малу цінність вказаної базальтової бруківки, якою облаштовували вулиці Тернополя у повоєнні роки.
Нагадуємо, що 16 квітня 2015 року у приміщенні Тернопільської міської ради було заплановано провести відкритий аукціон з продажу базальтової бруківки, вилученої під час ремонту вулиць Тернополя. Взяти участь в аукціоні, щоб придбати базальтову бруківку придатну для повторного використання та базальтовий бутовий камінь-щебінь від бруківки могли усі бажаючі. а, як повідомив ліцитатор Тернопільської філії Товарної біржі «Універсальна земельна товарна біржа «Придніпровська» Василь Гишка, до участі у аукціоні не було подано жодної заявки.
Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР