29.03.2024 13:54
eps_banner
АКТУАЛЬНО:

В Україні розпочалося обговорення державної політики електронного урядування

Імплементація електронного урядування в Україні – один з «ключів» успішної реалізації  запланованих реформ. Саме інструменти електронного урядування повинні сприяти ефективному проведенню реформ через забезпечення прозорості та відкритості всіх процесів, подоланню чинників корупції та відомчої закритості й зловживань, а також – підвищенню ефективності роботи органів влади. На цьому наголосив  голова Державного Агентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко, презентуючи 21 листопада в Мінрегіоні Зелену книгу державної політики у сфері електронного урядування в Україні.

Підготовлена робочою групою з розробки урядової політики в сфері розвитку е-урядування України при Віце-прем’єр-міністрові України — Міністрові регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Зелена книга є планом впровадження е-урядування. В європейському досвіді – вона  передує розробці конкретних нормативно-правових актів.

Зелену книгу презентували та обговорили у рамках круглого столу.

“Через громадські, експертні обговорення, залучення всіх партнерів до цього процесу дозволить сформувати якісні цілі, завдання та стратегію їх досягнення, які в підсумку дадуть довгоочікувані результати”, – сказав Олександр Риженко.

Депутат Європейського Парламенту Міхал Боні зазначив, що провадження такого відкритого, публічного та зрозумілого всім процесу формування державної політики у тій чи іншій сфері через розробку Зеленої книги та, у подальшому, Білої книги, є загальноєвропейською практикою і це є кроком для плідної співпраці з європейськими партнерами.

«Е-урядування буде новою основою взаємодії між владою та громадою. Людям зручно буде користуватися такою системою для отримання послуг», –  додав  Міхал Боні.

В свою чергу, Мирослав Кошелюк, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства відзначив, що “від електронного урядування на сьогодні залежить конкурентоспроможність країни у сучасному світі. І в рамках реалізації Угоди про Асоціацію з ЄС Україна повинна забезпечити комплексний розвиток електронного урядування відповідно до європейських вимог. Імплементація норм ЄС у цьому питанні з метою надання транскордонних послуг у подальшому є дуже важливою”.

Круглий стіл відбувся за підтримки Міжнародного  фонду “Відродження”, Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA). NDI та USAID надали підтримку для проведення регіональних обговорень.

21.11.2014

www.minregion.gov.ua